Sesja noworodkowa - wyjątkowa oprawa najpiękniejszych wspomnień


Nie ma bardziej szczególnego momentu w życiu niż przyjście na świat nowego członka rodziny. To najpiękniejsze, najbardziej wzniosłe chwile nie tylko dla każdej mamy, każdego taty, ale także dla dziadków, nie wspominając już o oczekującym na te najsłodsze istotki rodzeństwie.

Najbardziej szczególne, pierwsze dni życia maleństwa mijają bardzo szybko, w atmosferze ogromu emocji i, zazwyczaj, nie małego zmęczenia. Wszystko to sprawia, że często już po paru miesiącach zapominamy, jak wiele się działo, a przede wszystkim, jak zdumiewająco maleńką kruszyną tak niedawno było nasze dziecko.

Na szczęście, mamy możliwość zatrzymania choć odrobiny tych cudownych chwil. Jednym sposobem na uchwycenie emocji i zadbanie o ich wyjątkową oprawę jest sesja noworodkowa.

Namawiamy do zorganizowania takiej sesji u Was w domu. Tuż po porodzie przemieszczanie się z maluszkiem, pakowanie, wyjazd do studia może sprawiać nieco zamieszania i kłopotu. Dlatego sesja w domu zdaje się być idealnym rozwiązaniem. Posiadamy mobilne studio, to my przyjedziemy w odwiedziny do Was. Przywieziemy ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria nie tylko sprzętowe ale i dekoracyjne typu tła, owijki, kocyki, ciuszki. Sesja odbędzie się w domowym zaciszu, tam gdzie wy czujecie się najlepiej, tam gdzie macie wszystko czego potrzeba maluszkowi pod ręką. Dodatkowo zdjęcia nabiorą niepowtarzalnego charakteru. To będą naprawdę Wasze zdjęcia, w Waszym domowym zaciszu, według naszego wspólnie opracowanego pomysłu. My uwielbiamy takie ujęcia z przemyconą delikatną nutką reportażu. Dlaczego? Bo to wasze życie, to jedno z najważniejszych wydarzeń jakie wspólnie przeżywacie. Przygotowywaliście się do niego miesiącami. Wasze dziecko już za parę lat będzie mogło zobaczyć nie tylko jak wyglądało w chwili przyjścia na świat ale i całą oprawę tego niezwykłego wydarzenia. Bo przecież tygodniami wybieraliście łóżeczko, kolor ścian w pokoiku, długo zastanawialiście się, a może nawet sprzeczaliście w kwestii wyboru imienia :). Uwiecznijmy te wspomnienia. Niech pozostaną z wami, na zawsze.

Kiedy zacząć planować sesję?

Warto zacząć już w ostatnich tygodniach ciąży. Jeszcze przed narodzinami maluszka, gdyż potem czas mija tak szybko, że nawet się nie spostrzeżemy, a pierwszy miesiąc życia naszej kruszynki będzie już za nami. Wybór fotografa nie powinien by też kwestią przypadku, warto poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z portfolio, a może nawet wypróbować go decydując się na sesję ciążową.

Sesja noworodkowa, to sesja niezwykle szczególna i wymagająca. Na jej realizację jest niewiele czasu. Do około dwóch tygodni po porodzie. Wtedy to dziecko przyjmuje jeszcze pozycje z życia płodowego, co umożliwia ułożenie ich w wyjątkowych pozach, w sposób bezpieczny i całkowicie dla nich komfortowy. Poza tym w pierwszych dniach życia maluszki są prawdziwymi śpioszkami. Całymi dniami uprawiają długi i naprawdę twardy sen.

Gdzie zorganizować?

W waszym domu lub studio, decyzja należy do rodziców maleństwa.

Ile trwa sesja?

2-4 godzin w zależności od pakietu i humory młodego modela. W czasie takiej sesji nigdzie się nie spieszymy, mamy zarezerwowany czas na nakarmienie, uciszenie czy przewinięcie maluszka.

Jak przygotować się do sesji?

Dziecko powinno być zdrowe i nakarmione. Pokój w którym odbywać się będzie sesja powinien być nagrzany jak do kąpieli. My na sesję zabieramy ze sobą zawsze podręczną farelkę, która nie dosyć że grzeje, dodatkowo swoim szumem uspokaja i usypia maleństwo.

Warto zabrać ze sobą parę pieluszek typu pampers i pieluszek tetrowych oraz mokre chusteczki. Jeżeli dziecko używa smoczka, nie zapominajmy też o nim, może być niezwykle pomocny. Zapakujmy też dwa kocyki, które przydadzą się podczas przewijania czy karmienia dziecka.

Rekwizyty i stylizacje

Przygotowujemy delikatne, urocze stylizacje dla noworodków. Uważamy, że ich zadaniem jest jedynie podkreślenie niepowtarzalnej urody małej kruszynki, nie przyćmienie jej nadmiarem koronek czy ozdobników. Przywozimy ze sobą potrzebne akcesoria, tła, kocyki, ciuszki, owijki…

Sesja w prezencie

Sesja noworodkowa może być wymarzonym i oryginalnym prezentem od rodziny czy przyjaciół pragnących uczcić okazję narodzin dziecka. W ramach wybranego pakietu przygotowujemy eleganckie zaproszenie, które można wręczyć obdarowanej osobie.

Wyróżnione posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów