Historia Walentynek i parę sprawdzonych sposobów na wyjątkowy prezent

Walentynki, niesłusznie często uznawane są za kolejny przejaw amerykanizacji i komercjalizacji napływającej zza oceanu. Nie do końca jest to prawdą, ponieważ początki tego święta ( jak i genezy innych symboli USA takich jak np. Haloween, hamburgery czy pizza) odnajdujemy w Europie.

Lumperkaria - pogański pierwowzór Walentynek

Wigilia Luperkaliów, czyli święta ku czci bożka płodności, Fauna, obchodzone były w starożytnym Rzymie 15 lutego. Na karteczkach zapisywano imiona wszystkich rzymskich młodych kobiet i wrzucano je do specjalnej urny wraz z krótkimi wiadomościami miłosnymi. Następnie karteczki losowane były wśród młodych mężczyzn. Połączona w taki sposób para, musiała ze sobą przebywać do końca święta. Bywało, że zostawali parą do końca życia. Po upadku Rzymu tradycja ta zaczęła zanikać. W V wieku Papież Gelazjusz aby wykorzenić stare, pogańskie zwyczaje wśród wiernych, wydał zakaz świętowania Lumperkariów. Kościół chciał nadać świętu nowy, chrześcijański wydźwięk – i wtedy z pomocą przybyła postać św. Walentego.

Był on rzymskim biskupem i lekarzem żyjącym w III wieku naszej ery, za panowania Klaudiusza II. To właśnie wspomniany cesarz nałożył na mężczyzn w więku 18-37 lat zakaz zawierania związków małżeńskich, ponieważ uważał, że najlepszymi legionistami są mężczyźni, którzy nie mają rodzin. Wbrew woli cesarza Walenty potajemnie udzielał ślubów żołnierzom i ich wybrankom. Był pierwszym duchownym, który pobłogosławił związek pogańskiego legionisty i chrześcijanki, dzięki czemu został okrzyknięty symbolem miłości ekumenicznej i międzywyznaniowej. Co więcej, legenda głosiła także, że błogosławieństwo przyjęte z rąk biskupa Walentego gwarantowało szczęśliwe życie małżeńskie, pełne miłości i wierności.

Za swoje poczynania niezgodne z wolą cesarza Św. Walenty został wtrącony do więzienia. Podczas odbywania kary poznał i zakochał się w niewidomej córce strażnika więzienia. Według legendy jego miłość przywróciła dziewczynie wzrok. Na wieść o dokonanym cudzie, Cesarz skazał Walentego na śmierć. Egzekucja odbyła się 14 lutego 269 roku. Na dzień przed śmiercią napisał on list do ukochanej, zatytułowany „Od Twojego Walentego”. Właśnie ten gest zapoczątkował tradycję wysyłania liścików z okazji święta miłości.

Jako, że Święty Walenty zginął śmiercią męczeńską w czasie prześladowań religijnych, ok. 900 roku stare pogańskie święto zmieniono na święto obietnic miłości, któremu patronuje chrześcijański duchowny.

Już w 1496 r. papież Aleksander VI ogłosił, św. Walentego patronem wszystkich zakochanych.

Chociaż w Polsce Walentynki obchodzimy od całkiem niedawna , to w całości przejęliśmy niezwykłą atmosferę tego dnia. Święto Zakochanych to świetna okazja, aby pokazać drugiej połówce i całemu światu, że miłość istnieje. Czekoladki w kształcie serca, anonimowe karteczki, drobne upominki i romantyczne wieczory tylko we dwoje – tak celebruje się ten wyjątkowy dzień. Nieodłączną częścią są także prezenty, które szykujemy dla ukochanej osoby. Takie, które najlepiej wyrażą nasze uczucia: szczere, pełne ciepła i serdeczności, takie, które spełnią marzenia obdarowanych, będą mówić więcej niż nasze słowa.

Oto nasze propozycje na szczególne Walentynki z Atelier de MoMo:

SENSUALNA SESJA BUDUAROWA

Najgorętszy z prezentów. Sesja która dla wielu Pań jest możliwością spełnienia ukrytego marzenia, nawiązania lepszego kontaktu ze swoją kobiecością. Idealna w roli prezentu dla Pani, co więcej piękne wydruki najlepszych zdjęć z sesji w postaci kalendarza czy też wysmakowanego pudełka ze zdjęciami ukochanej są niebywałym zaskoczeniem dla tego Jedynego. Możecie być pewne, że taki gest doceni każdy.

W ramach pakietu otrzymują Państwo Spersonalizowany voucher na sesję buduarową w pięknym opakowaniu. Wystarczy schłodzić. szampana, włączyć nastrojową muzykę i wręczyć. ukochanej osobie ten szykowny prezent. Efekt gwarantowany!

ZOBACZ NASZE REALIZACJE

WYKUP SESJĘ BUDUAROWĄ TUTAJ

WALENTYNKOWE MINI SESJE ZDJĘCIOWE

Święto Miłości to idealny moment na to by w fantastyczny sposób spędzić miłe chwile z najbliższymi. Zaproście swoich ukochanych, rodziców, siostrę czy przyjaciółkę i uwiecznijcie na pięknych zdjęciach wyjątkowe chwile razem, emocje do których chcecie wracać by je celebrować. A my zadbamy o to by wasze wspomnienia były wyjątkowe.

Sesję można wykupić w formie vouchera prezentowego.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZYM PORTFOLIO:

Sesje par

Sesje rodzinne

WYKUP MINI SESJĘ WALENTYNKOWĄ TUTAJ

Wyróżnione posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
© Copyright Atelier de Momo